Gediminas Stankevičius


Su muzika susidūriau būdamas septynerių, kai VRM rūmuose ėmiau lankyti muzikos mokyklą. Šios mokyklos chore praleidau penkerius metus, įgavau šiokius tokius muzikinius pagrindus. 2005-aisias, vidurinėje mokykloje, kartu su tuometiniu klasioku, kaip vėliau paaiškėjo RMSC įkūrėju, Linu Karaliūnu nusprendėme suburti bliuzo grupę kurioje ir pradėjau groti mušamaisiais. Per ganėtinai trumpą laikotarpį iš klausos pramokau groti paprastus ritmelius, atsirado viltis, kad muzikavimas man gali tapti kažkuo daugiau nei pramoga. Džiaugiuosi, kad pirmasis muzikinis stilius prie kurio prisiliečiau buvo bliuzas, juk visa šiuolaikinė muzika prasidėjo būtent nuo jo... 2006-aisiais prikalbinau Gediminą Svilą, kuris beje mokėsi toje pačioje mokykloje, griebti į rankas bosą. Su Gediminu Svilu ir gitaristu Andriumi Masevičiumi kurį laiką grojau vienoje funk-rock grupėje, kurioje daugiausia 'jammindavome', bandėme geriau pažinti savo instrumentus. 2008-ųjų pabaigoje kartu "Ilgu" buvome pakviesti groti gan neblogai Lietuvoje žinomoje pop-rock grupėje “Arbata”. Taip pat išbandžiau save keletoje įvairios stilistikos (reggae, afrobeat, alternative rock, hip-hop) grupių, kuriose prisigaudžiau įvairiausios informacijos ir patirties, sutikau įdomių žmonių. Nepanoręs stoti į Lietuvoje muzikinį išsilavinimą suteikiančias aukštąsias mokyklas, įstojau į Mykolo Romerio universitetą, kuriame 2013 metais baigiau bakalauro studijas. Universitetas praplėtė akiratį, pakeitė požiūrį į dalykus, kurie iki tol atrodė visiškai nesvarbūs. Dar prieš studijas, 2009-ųjų rudenį L.Karaliūno buvau pakviestas prisijungti prie RMSC. Tik prisijungęs prie kolektyvo pirmą kartą rimčiau prisliečiau prie džiazo, Lotynų Amerikos stilistikų. Tuo metu viskas atrode be galo sunku ir painu, bet tuo pačiu ir traukė. 2011-aisiais prisijungiau prie hip-hop/funk kolektyvo "Meilės Fontanai", kuriame susipažinau su neblogai Lietuvos hip-hop scenoje žinomu reperiu "Skellingu" (Adomas Strazdas), su juo bendradarbiaujame iki šiol.

RMSC klubas man reiškia labai daug. Būdamas šios bendruomenės nariu akivaizdžiai patobulėjau kaip muzikantas, sutvirtėjau ir kaip žmogus. 

Mušamųjų paslapčių šiek tiek mokiausi pas Liną Labudį, pagrindų pas Darių Pašiūną. Vis dėlto, manau,  geriausias mokytojas ir vedlys turi būti pats sau - be vidinės motyvacijos ir ryžto geru muzikantu netapsi. Esu dėkingas visiems  kas padėjo/padeda atrasti įvairią muziką, ją suvokti, ir svarbiausia - ja mėgautis. 

Muzikavau šiuose festivaliuose:

 •     2008 "Pasaka iš rūsio" (MiddleMountainDrive)
 •     2008 "Baltijos garsas" (MiddleMountainDrive)
 •     2010 "Birštonas Jazz", tarptautinis Vilniaus kolegijos projektas su Edinburgo (Škotija) studentais (vadovas V. Čekasin)
 •     2010 Vilnius "Mama Jazz" (RMSC)
 •     2011 Elektrėnai "Jazz Jaunystė `11" (RMSC)
 •     2011 Vilnius "Mama Jazz" (RMSC)
 •     2012 Elektrėnai "Jazz Jaunystė" 12' (Jazz Brothers trio)
 •     2012 Sostinės Dienos (Arbata)
 •     2013 "Mondopolitani Art Fest 13', Italija (Baltiterranean Quartet)
 •     2014 "Broma Jazz", Kėdainiai (F.Manzanares Salsa project)


CD prie kurių prisidėjau:

 •     2008, „Pranciškaus sodas“ Ainis ir Gediminas Storpirščiai (perkusija)
 •     2011,  Arbata "S.O.S" (mušamieji, perkusija)